רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

גלישה במהירות שיא: איך סיבים אופטיים הולכים לשנות את עולמם של בעלי העסקים?

העתיד כבר כאן, כמה חיכינו! חווית גלישה מהירה ורציפה, שתהפוך את העבודה שלכם בעסק ליעילה הרבה יותר

2021-04-29

https://www.b144biz.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/%d7%92%d7%9c%d7%99%d7%a9%d7%94-%d7%91%d7%9e%d7%94%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%90-%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%a1%d7%99%d7%91%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%95%d7%a4%d7%98%d7%99%d7%99%d7%9d-%d7%94%d7%95/

מאת: | זמן קריאה: 01:38 דק' | אפריל 2021 | מערכת B144 דיגיטל |

 • מכירים את זה שהתכוננתם לפגישת זום חשובה עם לקוח, ארגנתם בכתב את הדברים שאתם רוצים לומר, סידרתם את המצלמה ועשיתם קצת טאצ' אפ, ולבסוף – מצאתם את עצמכם מבלים חצי מהפגישה בניסיון להבין מה פספסתם בזמן שהאינטרנט נתקע, בתקווה שהפוזיציה שבה נתקעתם על המסך לא הייתה מביכה מידי.

  אין ספק שחוויה כזאת מוכרת לרובנו, והיא עשויה להיות מתסכלת ומרגיזה. כל עסק כיום נסמך על חיבור מהיר לאינטרנט. בלי אינטרנט אין לנו יכולת לעבוד, אין לנו יכולת לשוחח עם לקוחות או לשווק, ואין לנו יכולת לקיים תקשורת בין העובדים השונים בעסק.

  נתחיל מההתחלה: מהם סיבים אופטיים?

  האמת היא, שהחשיבות בחיבור הנכון לאינטרנט היא לא רק לעבודה שלכם בעסק כרגע, אלא גם בעתיד, כשהעסק שלכם יגדל, ותזדקקו לאינטרנט מהיר כדי לבצע פעולות נוספות, ובמקביל – עוד ועוד עסקים מסביבכם יתחילו לעבוד אונליין ויכבידו על הרשת.  

  סיבים אופטיים הם חוטי זכוכית או פלסטיק גמישים, המעבירים נתונים במהירות. הם עבים מעט יותר משיער אנושי. הטכנולוגיה של הסיבים האופטיים מאפשרת למידע לעבור בצורה מהירה יותר למרחקים ארוכים, מאשר סוגים אחרים של חיבורי אינטרנט (כמו חיבורי נחושת, למשל).

  מהירות האינטרנט תלויה, בסופו של דבר, בכמות הנתונים שסוג התשתית יכול לעבד. ידעתם שבמקור חוטי הנחושת שבהם משתמשים היום, נועדו להעברת קול בלבד? זו הסיבה שהם למעשה מוגבלים בכמות הנתונים שהם יכולים לעבד בהשוואה לסיבים האופטיים.

  איך סיבים אופטיים ישפרו את העסק שלך?

  לשימוש בסיבים אופטיים יש מספר יתרונות חשובים עבור עסקים, נפרט אותם פה:

  • שיפור בחוויית הגלישה – היתרון הראשון בשימוש בכבלים אופטיים הוא באיכות מוגברת לחוויית הגלישה באינטרנט. בזכות הסיבים האופטיים האינטרנט יהיה מהיר בהרבה בהשוואה לכבלים אחרים. לדברי מנכ"ל בזק, האינטרנט בסיבים האופטיים בארץ צפוי להיות בקצב מטורף של 2.5 ג'יגה בייט לשנייה, מהירות חסרת תקדים בישראל ואולי בעולם כולו. כמובן שיש לנתון הזה חשיבות רבה עוד יותר בתור בעלי עסקים.  
  • שיפור הגישה והגיבוי בענן – שימוש בסיבים אופטיים יאשר לכם להשתמש באופן יעיל יותר ביישומים מבוססי ענן שדורשים רוחב פס מינימלי. זה נכון במיוחד לעסקים שבהם יש מספר משתמשים במקביל ביישומים הללו.
  • סיבים אופטיים אמינים במיוחד – הם אינם מוליכים חשמל, לכן, קווי חשמל ומתח גבוה באזור לא ישפיעו על רשת הסיבים. התוצאה היא הרבה פחות תקלות ובעיות וגלישה חלקה ורצופה. אגב, גם לא תצטרכו לדאוג לתנאי מזג האוויר. חום כבד או סערה בחורף לא ישפיעו על מהירות ועל תנאי הגלישה.
  • אבטחה – מאחר והסיבים מעבירים מידע בצורה מהירה ואיכותית יותר, הם גם משפיעים על איכות האבטחה ומספקים אבטחה טובה יותר לעומת האפשרויות האחרות.
  • גמישות – מאחר והכבלים האופטיים קלים וקטנים יותר בהשוואה לכבל הנחושת, זה פשוט להוסיף עוד קווים ולשנות את התשתית. העובדה הזאת יכולה לעזור לעסק להגדיל את התשתית ככל שהוא גדל.

  יש גם אתגרים!

  לצד היתרונות הרבים כמו אמינות, מהירות הגלישה, האבטחה, האיכות והגמישות, קיימים גם חסרונות, או אתגרים. קודם כל, המחיר. החיבור לסיבים האופטיים עולה יותר, בשל היתרונות הרבים שלו. בנוסף, נכון לעכשיו, החיבור אינו זמין בכל מקום בארץ. ולבסוף, כדאי לדעת שבגלל העדינות של הסיבים האופטיים עשוי להיגרם להם נזק פוטנציאלי, במיוחד אם מבצעים בסביבה עבודות בנייה או חפירה.

  ועם זאת, בסופו של דבר – ברור כי סיבים אופטיים עומדים לשנות את עולם העסקים בישראל, לשפר את השירות, להגדיל את התפוקה ולשדרג את התקשורת בין העובדים, מהמשרד או מהבית. בקרוב אצלכם.

 • דילוג לתוכן