התרחבות העסק לחו“ל - דגשים חשובים לפני קניית מבנה לסניף החדש.

:תגיות

אלו הטיפים שיעזרו להחלטה שקולה של קניית מבנה לסניף החדש ולהערכות נכונה.

קניית נדל
כשרק פתחתם את העסק, סביר שהייתם עסוקים בתהליך הקמתו ובחשיפתו ללקוחות פוטנציאליים. התרכזתם במיצובו מבחינה כלכלית ומיתוגית. סביר שנושא קניית מבנה לסניף חדש אף לא חלף במחשבותיכם. אולי זו הייתה מטרה רחוקה בתכנית העסקית.
 
השקעתם והשנים עברו ומבלי משים, העסק כה מצליח שבאופן טבעי הוא קורא להתרחבות לסניפים נוספים. ניתוח הנתונים העסקיים ופילוח קהל הלקוחות שלכם מכוון אתכם לסניפים בנלאומיים. כעת קניית נדלן בחול אינה כה רחוקה כבעבר.
 
 

האם עדיף להשכיר או לקנות מבנה?

הדילמה שעולה בעקבות הבנה זו היא האם להשכיר או לקנות מבנה. בדומה לארץ, ישנם היתרונות והחסרונות בכל אחת מהאפשרויות. מחד, ההחלטה תלויה בתכנית העסקית שלכם. מהן המטרות? מהם היעדים העתידיים? האם אתם מתכוונים להשאר באותה מדינה ולפתוח סניפים נוספים? האם מדובר על נסיון חדשני שלא ברורה הצלחתו ועוד. מנגד, ההחלטה תלויה בהון הראשוני. גם אם אתם מעוניינים בקניית מבנה, אין זה אומר שזה אפשרי או נכון מבחינת כלכלית.
 
היבט נוסף הוא כמובן היקף פעילות הסניף ומהו אופי העסק שלכם. כך תוכלו להחליט באופן יותר מדוייק האם תרצו מבנה קבוע שהוא רק שלכם ועיצובו כמו גם תפקודו נתון להחלטתכם או שמא השכרת מבנה ארעי תתאים יותר. זכרו שקניית מבנה היא השקעה בנכס, כך שגם אם הסניף לא יצלח, עדיין יהיה לכם נכס שאותו תוכלו למכור, בניגוד להשכרת מבנה בחול שאמנם מונע התחייבויות כספיות גבוהות אך, גם לא  מאפשר להחזיר את דמי השכירות אם הסניף נסגר. 
 
 

דגשים בעת קניית מבנה לסניף החדש

התייחסו לפרמטרים אובייקטיבים של קניית מבנה בלי קשר למיקומו. בדקו מהו ההון הנזיל שלכם? ומהן אפשרויות גיוס ההון שלכם?. האם נכון לעתיד העסק שלכם לקנות מבנה או להשכיר מבנה? 
 
בנוסף לכך, התייחסו לחוקי מדינה בה אתם חושבים לקנות את הנכס. הבינו את הליך הרכישה. בדקו הסכמים בין שתי המדינות. העמיקו בנושא המיסים ובשינויים שיקרו בתחום זה בעקבות פתיחת הסניף. לעתים ניתן לקבל הקלות במדינות מסויימות כך שקניית הנכס היא אפשרית והגיונית. לעתים, התנאים, המיסים והחוקים יובילו אתכם להחלטה שעדיף לחכות עם קניית המבנה או אפילו לחפש מדינה אחרת להקמת הסניף 
 
אל תוותרו על בעל מקצוע שמתמחה במדינה בה תרצו להקים את הסניף. ישנן חברות תיווך שכל מה שהן עושות הוא קניית, השכרת ומכירת נכסים והן מומחיות בחוקים המקומים ובכל ענייני הבירוקרטיה. 
 
בדיוק כמו בארץ, הבסיס להתנהלות זורמת ורגועה של העסק הוא התנהלות נכונה, חוקית ומאורגנת מול הרשויות השונות. אחרת תמצאו את עצמכם הולכים ממקום למקום, ממלאים טפסים ובעיקר מבזבזים הרבה מאוד זמן וכסף על נושאים אלו ויהפכו את קניית המבנה ללא רווחי ולא כדאי. 
 
 

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים