זכויותיהן של נשים בעבודה

:תגיות

גם אם נכתבו מאמרים רבים בנושא עדיין זכויותיהן של נשים בעבודה לא תמיד ידועות לכולן. הנה כמה מעיקרי הזכויות.

תינוק משחק במחשב
נשים, שעיקר מרחב עבודתן היה הבית, הילדים ותחזוקת המשפחה, נכנסו למעגל העבודה מתוך צורך. אם זה מתוך צורך לעמוד בתפוקה שעולה בגלל פריחה ודרישה ואם זה למלא תפקידים חדשים שנוצרו. גם עשרות שנים לאחר השילוב, נשים עדיין אינן, באופן טבעי, במעמד שווה ערך לגברים מבחינת תנאי העבודה. עם השילוב עלה גם צורך נוסף שהוא הבהרת זכויותיהן של נשים בעבודה.
 
בעולם של תפוקה וערך מבוסס הון ורווחים, המדד המרכזי, לרוב, הוא כמה יעיל העובד ביחס להשקעה בו ולתנאים שהוא מקבל. באופן קר, אם זהו היה המדד היחידי, וללא, זכויות נשים בעבודה, נשים לא היו מצליחות לעבור את הסף ומרביתן בשלב כזה או אחר היו מפוטרות. עד כמה אכזרית עובדה זו נשמעת, מדובר על עתידו של עסק אל מול תחרות, אינפלציה, הוצאות והפסדים. 
 
 

באילו תחומים נוגעות זכויותיהן של נשים בעבודה?  

הרבה מזכויות הנשים בעבודה הן זכויות הנוגעות לקבוצת ההריון והלידה. היות ובמצב שכזה האשה עלולה להפסיד ימי עבודה שפוגעים בשירות ובתפוקה של העסק. כמובן ישנן עובדות, שעד השבוע האחרון שלפני הלידה תמצאו אותן עובדות, אך, זהו המיעוט. לולא זכויותיהן של נשים בעבודה רבים מבעלי העסק היו מפטרים את העובדות ברגע שנכנסו להריון בכדי למנוע את הפגיעה הפוטציאלית העתידית. אז מה קורה כיום?.
 
כיום, החל מתקופת זמן של חצי שנה בעבודה, ישנה הגנה מרובה מפני פיטורין על נשים שנכנסו להריון והשארתן ללא מקור הכנסה לאורך ההריון ולאחר הלידה. אם מעוניין בעל עסק לפטר את העובדת עליו להמציא הוכחות לסיבת פיטורין מספקת שאינה קשורה להריון. (גם בתקופה שעד חצי שנה אסור לפטר רק מסיבת הריון). 
מעבר לכך,  לאורך ההריון, זכאית העובדת להעדר מהעבודה לשם בדיקות מבלי ששעות אלו ינוכו מהשכר שלה.
בתקופה שלאחר ההריון, ישנה תקופת ’חופשה' בתשלום כדי לאפשר ליולדת להתרכז בטיפול הראשוני בתינוקה, מתוך ידיעה שהעבודה שמורה לעובדת לאחר סיום תקופה זו והיא אינה צריכה לחשוש מפני חוסר ההעסקה ופרנסה. 
 
החוקים מנסים לתת מכלול של תמיכה לעובדות מרגע ההריון ועד לאחר הלידה, מתוך הבנה שמדובר על תקופה רגישה ומשנת חיים. 
 
 

מקורות מידע וייעוץ

האינטרנט הנו החבר הכי טוב של מי שרוצה לקבל מידע. ישנם הרבה אתרי מידע של זכויותיהם של עובדים וגם זכויותיהן של נשים בעבודה באופן ספציפי. אתרים שמביאים את החוקים בניסוח ברור ופשוט. מעבר לכך, ישנן קבוצות חברתיות רבות וגם אתרי עורכי דין שבכולם ניתן להעזר במידע מקצועי ואישי. אם את מעוניינת במקור, ישנם גם אתרים שמביאים את החוקים כלשונם. בלי פירוש ובלי שינוי. החוק כלשונו ובמלואו. זוהי נקודת פתיחה טובה. 
 

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים