פיטורים בזמן הריון- 5 עקרונות שחשוב לדעת כבעל עסק

:תגיות

לפני שאתה כבעל עסק מחליט על פיטורים בזמן הריון, דע כי יש מספר עקרונות שיש לשים לב אליהם בכדי להימנע מסיבוכים וקנסות מיותרים

זכויותיה של אישה הרה במקום העבודה
כבעל עסק לרוב מה שאתה רוצה זה שהעסק יעבוד כמו שצריך, שתהיה תנועת לקוחות, שיהיו הכנסות ורווחים ושהעובדים יהיו מרוצה ויעילים. אך, מטבע הדברים, קורים שינויים וישנן נסיבות שיכולות לפגוע ביעדים אלו. נסיבות כמו כניסת עובדת להריון שמשפיעה על העסק. לפני שמתקדמים לעבר פיטורים בזמן הריון ישנם מספר עקרונות שחשוב לדעת. 
 
פיטורי עובדת בהריון זה לא פעולה של מה בכך. גם אם ההיריון יכול להשפיע על העסק מבחינת המשך פעילות תקינה, קשר עם לקוחות, וחוסר באיוש תפקיד העובדת, פיטורי העובדת יכולים להשפיע מאוד על העובדת עצמה ועל כל מערך חייה. המחוקק מתייחס לכך ברצינות רבה. 
 
 

אי העסקה מסיבת הריון

כיום, ישנם חוקים אשר מגנים על העובדת עוד לפני שהיא התקבלה לעבודה. לא רק במהלך העבודה. בהינתן שהעובדת מתאימה מבחינת כישוריה, החוק מגן על האפליה בגין הריון ביחס למועמדים אחרים. חשוב לדעת כי אין האישה מחויבת לומר בשלב הריאיון שהיא בהריון אם עבודתה לא אמורה להיות מושפעת מכך. 
 
 

עקרונות לתשומת הלב לפני סיום עבודה בזמן הריון

תקופת ההיריון הנה תקופה שיכולה לטלטל ולהשפיע על תפקוד האישה מנטלית, רגשית ופיזית והיא יכולה לפגוע על היבטים רבים בחייה. אחד מההיבטים הללו הם מקור הפרנסה שלה. הנוכחי כמו גם העתידי. מתוך כך, ישנה הגנה מערכתית ברמת הרשות המחוקקת למנוע פגיעה כה קשה באיכות חייה של העובדת ולמנוע ממנה להיכנס לסיטואציה של פיטורים בזמן הריון מבלי שיש לה דרך להתנגד לכך. (ההגנה הזו עוסקת בין השאר גם בתנאי העבודה של העובדה או בסיכויי הקידום שלה) 
 
אחד העקרונות החשובים הם שכמעביד, אסור לך לפטר עובדת רק מעצם היותה בהריון. זו לא סיבה מספקת גם אם עובדה זו תפגע בעסק. עליך לספק סיבה הקשורה לתפקודה בעבודה ולהוכיח כי אין העובדת מתאימה לעבודה בלי קשר להריון. 
 
מעבר לכך, העובדת זכאית להעדר מהעבודה לשם בדיקות ובהתאם למצבה הפיזי (באישור רופא) כמו גם לשכר במהלך חודשי חופשה הלידה ולשמירת עבודתה לאורך חופשת הלידה. ישנה אפשרות לפטר את העובדת מסיבה מספקת רק לאחר תקופה של כחודשיים לאחר חזרתה לעבודה מתוך התפיסה כי יש לתת לעובדת הזדמנות להשתלב מחדש בעבודה ולקבל החלטה שקולה לפיטורין. 
 
זהו נושא ותחום מאוד רגיש, כך שבכל מקרה של פיטורים בזמן הריון שלא נעשו באופן חוקי ומתוך פגיעה ישירה בזכויות העובדת, ישנה סבירות גבוהה לפיצויי פיטורין ולקנסות שונים. 
 
החוקים נוגעים לנושאים מגוונים הקשורים להריון וללידה וכבעל עסק חשוב שתהיה מודע לסעיפים הללו כך שתוודא שאתה מעניק לעובדת את זכויותיה כמו גם אינך עובר על החוק. 
 

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים