משלבים קריירה והורות? קבלו טיפים שחייבים להכיר

:תגיות

חושבים שאי אפשר להיות קרייריסטים וגם הורים טובים? חושבים שאי אפשר לגדל ילדים ולפתח קריירה במקביל? אפשר גם אפשר – זה רק דורש לא מעט משאבים נפשיים והרבה מאוד הרגלים טובים

 

כשאנחנו מתייחסים להורות וקריירה, עדיין, רובנו מתייחסים להורות של האמהות שביננו והקריירה שלהן, ופחות להורות של האבות. צריך לזכור שגם אם זה כך (האם היא עדיין זו שיולדת את הילד, ולרוב זו שנמצאת איתו בחודשים הראשונים), הרי שעדיין, המאמץ, העול הכלכלי והנפשי הוא גם של האב.

בואו נעזוב לרגע את כל ענייני ה"מי מחליף חיתול, ומי קם בלילה", ונדבר על הדברים הרציניים והמשפיעים באמת על בני שני המינים. את הוויכוח על הורדת הזבל תשאירו לסדרות בטלויזיה.

 

1. תכנון ההריון והלידה:

תכנון נכון של הכניסה להריון, כשאתם כבר אולי יותר מבוססים – כלכלית ומקצועית – בהחלט יקל על השילוב בין הורות וקריירה. להריון בגיל צעיר ישנם יתרונות רבים, אבל העול הכלכלי של גידול ילדים הוא לא קל, ואם יש הכנסה טובה, הרבה יותר קל לשאת אותו. בנוסף, אם את נכנסת להריון כשאת כבר מבוססת יותר מבחינה מקצועית, קשה יותר למצוא לך מחליפה קבועה או להתעלם ממך בסבב הקידום הבא. למרות שישנם סיבוכים בהריונות בגילאים מתקדמים, הרי שכיום, גיל 35 הוא בהחלט גיל סביר להריון – גם הריון ראשון ובוודאי ששני.


2. הזמן הוא עכשיו והמקום הוא כאן:

אם את – או אתה – בעבודה, התרכזו במה שקורה כאן ועכשיו. אל תחשבו על מה שקורה בבית. אם אתם בבית – התרכזו במה שקורה בבית. הפרידו בין בית ועבודה – פיסית ומנטלית – והקפידו על ריכוז מוחלט במשימות שלפניכם. זה לא קל וזה לא פשוט, אבל זה בהחלט הרגל של אנשים יעילים, שמגיעים רחוק.


3. נסו לעבוד מהבית:

זה לא סותר את סעיף (2), כיון שאפשר בהחלט להפריד בין חלל העבודה וזמן העבודה וזמני המשפחה. מה שכן, עבודה מהבית יכולה בהחלט לאפשר לכם להשאר במעגל העבודה, לרכוש נסיון ועדיין להיות זמינים יותר בבית – פחות זמן בפקקים, אם להזכיר רק עניין אחד.


4. בחרו נכון את מקום העבודה שלכם:

את או אתה מתכננים ילד בשנה הקרובה? בידקו אם מקום העבודה שלכם או מקום העבודה הבא שלכם הוא ידידותי להורים צעירים. זה בהחלט לגיטימי להפוך את השאלה "האם יש כאן הרבה הורים צעירים" לשאלה שלכם בראיון עבודה. זה בהחלט לגיטימי לחפש חברה שיש לה מעון או הסדרים מתאימים להורים עובדים.

 

5. אז זה לא יהיה בדיוק 9:00-18:00:

בואו שעה או שעתיים קודם – וצאו מוקדם יותר. עיבדו חצי יום באמצע השבוע או נסו לעבוד יום אחד מהבית. זה לא מתאים לכל מקום עבודה ולכל תפקיד, זה נכון, אבל שווה לנסות, לא? הסדר כזה לא חייב להיות גורף לכל השנים בהם אתם עובדים בחברה מסוימת: זה יכול להיות הסדר לשנה או לחצי שנה.


6. זמן לעצמכם:

רבע שעה או 20 דקות בכל יום שהם בבחינת זמן קודש לעצמכם. מילוי מצברים. אסור להפריע. אין סלולרי ואין מחשב. אין תינוק, בוס או ילד גדול... יש רק את או אתה ומנוחה. ופעם בשבוע – זמן ארוך יותר לעצמכם: יוגה, טנטרה, סרט דבילי בקולנוע וארוחה במזנון מהיר אחריו – מה שעושה אתכם מאושרים והעיקר בלי הפרעות.


7. זמן עם אחרים:

זיכרו שאתם לא לבד. אתם לא ההורים הראשונים לתינוק (גם כזה שבוכה) ולא האחרונים שחוטפים צעקות מהבוס. דברו על הדברים עם חברים או בני משפחה ואם אין לכם – עם קבוצת תמיכה. שחררו קיטור אבל לא פחות מזה, הבינו שאתם לא לבד. ההבנה הזו ולימוד "איך הם עושים את זה" יקלו עליכם לשלב משפחה, הורות וקריירה.


8. שימרו על קשר:

יצאתם לחופשת לידה? אתם לא בחלל החיצון ולא נסעתם למאדים. אתם גם לא בהיברנציה. הרימו טלפון לקולגות, קיבעו פגישות קצרות עם לקוחות ושימרו על הקשרים המקצועיים שלכם. לילד לא יקרה כלום אם הוא יישאר שעה עם סבא גרשון – אפילו שהוא קצת ירטון - ומצד שני, לזיוה מהסטודיו לא יקרה כלום אם את ארוחת הצהריים שלה היא תעשה איתך ועם התינוק שלך, שממילא ישן בשעות האלה.


9. איך היא עושה את זה?

הסלבריטאית ההיא, הכוונה. גם, גם, גם וגם...! רוצים שנגלה לכם סוד? היא לא לבד. בין אם יש לה מטפלת או סבתא, אמא או בעל – היא לא לבד, וגם אתם לא לבד. השתמשו במשאבים החברתיים שלכם: משפחה, שכנים וחברים. זה בסדר. גם הם לא לבד.


10. איך זה משפיע על הילדים:

שני ההורים עובדים? מחקרים מראים שילדים לא רק מבינים את זה, אלא שהם גאים בזה. כשאתם לא בבית, הילדים מפתחים חשיבה מקורית יותר, יכולת לפתרון בעיות ומיומנויות חברתיות. הם אפילו מדברים אחד עם השני, תארו לכם...

 

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים