עצמאי וטוב לו?

:תגיות

נדמה כי לכל השכירים יש חלום להפוך לעצמאיים. אולי זה הדשא שתמיד נראה ירוק מהצד, אבל בכל מקרה - להפוך להיות עצמאי משמעו שינוי מהותי באורח החיים. לפני שאתם מקבלים את ההחלטה, חברת GPS לעסקים מבקשת שתשאלו את עצמכם שאלות חשובות

להפוך לעצמאי :כתב GPS לעסקים | 19/10/2017
להיות עצמאי

נדמה כי לכל השכירים יש חלום להפוך לעצמאיים. אולי זה הדשא שתמיד נראה ירוק מהצד, אבל בכל מקרה - להפוך להיות עצמאי משמעו שינוי מהותי באורח החיים. לפני שאתם מקבלים את ההחלטה, חברת GPS לעסקים מבקשת שתשאלו את עצמכם שאלות חשובות.

כלו כל הקיצים, נמאס להיות שכיר ולעבוד עבור מישהו אחר. זהו! ההחלטה התקבלה אתה רוצה להיות עצמאי! יש לך רעיון כביר, אולי חדשני ומיוחד, זה נפלא!  בני המשפחה תומכים ואפילו הצלחת לגייס סכום נאה להנעה. אבל בוא נבחן, עד כמה אתה ערוך לשנות את אורח חייך?

הסברה הרווחת היא לרוב, כי ברגע שנפתח עסק, הכסף יזרום לידינו, יהיה לנו יותר קל, לא נהיה תלויים בבוס כזה או אחר ועוד. רגע לפני שאתם עושים צעד כזה, קראו את המאמר שלפניכם וחשבו האם אתם אכן בנויים להיות עצמאיים?

לא בכדי למעלה מ- 70% מהעסקים נסגרים לאחר זמן קצר עקב כישלון חרוץ ופשיטת רגל. נניח שנפרדת לשלום מתנאי העסקתך כשכיר ומההטבות שניתנו לך (ביטוח מנהלים, ימי חופשה בתשלום, ימי מחלה, מכונית חברה, ועוד) האם אתה מודע לכך שכל ההטבות הללו לא יהיו מנת חלקך כשתהפוך להיות עצמאי! על כל אלה תשלם מכספך. 

כעצמאי, הצלחתך נמדדת מדי יום ע"י הביצועים שלך והדרך בה אתה מתנהל בעסק שלך. האם אתה מוכן להיות זמין לכל דבר ועניין 24/7? עליך להיות בעל סיבולת גבוהה מאד לשעות עבודה ארוכות, כולל בסופי שבוע לעיתים כשצריך לפתור בעיות, האם תוכל להתמודד עם העומס והלחץ הרב שכרוך בניהול עסק, עמידה ביעדים וכו' ?  ייתכן שבתחילה הדבר יידמה לך כהר תלול ועצום  – האם אתה חושב שתוכל לטפס על ההר הזה?

לצורך ניהול העסק העצמאי שלך – הבה נבחן את אישיותך

 • האם אתה  שקדן – כזה שיודע להתמיד, לקום מוקדם בבוקר ולהיות מוכן להשקיע שעות מרובות?
 • האם אתה תקשורתי? אינך לבד בסיפור הזה – יש לקוחות, יש ספקים, יש עובדים מתחתך – את כולם תצטרך להוביל, עם כולם תצטרך לדבר, לנהל משא ומתן וכולי.
 • האם אתה יצירתי?  ברור הדבר שרק אם הנך מסוגל לשבור מוסכמות ולא ללכת עם העדר – תוכל להביא משהו קצת חדשני ואחר.
 • עד כמה אתה בעל תעוזה? האם מצבי משבר ואי וודאות עלולים לייאש אותך? עליך לקבל החלטות בעלי סיכונים מחושבים, החלטות כבדות משקל.
 • האם אתה סבלני? עד שתתחיל לראות את פירות העסק שלך ייקח עוד זמן רב. אורך רוח היא דבר חשוב מאין כמוהו. 
 • האם אתה בעל כושר אלתור? אתה צריך להיות מסוגל להגיב במידי, לחשוב על פתרונות כאן ועכשיו.
 • האם אתה מסוגל לחשוב לטווח הרחוק? אמנם כושר אלתור הוא חשוב, אבל עליך לסמן מטרות ולפעול להשגתן, לחשוב בצורה אסטרטגית קדימה.
 • עד כמה אתה אופטימי? אם הנך בעל עסק עליך לשדר רגיעה ואופטימיות הן לעצמך והן לעובדים שלך. השליטה בידיים שלך ואתה הוא שתקבע איך ולאן תנווט ה"ספינה".
 • האם אתה ממוקד? עליך להיות ממוקד במטרה ובמשימה. להיות בפוקוס מלא ולהתמיד.
   

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים