מתקשים בהשגת מימון לעסק? את הכתבה הזו אתם חייבים להכיר

:תגיות

תהליך קבלת מימון ואשראי לעסק עשוי להיות קשה. איך אתם יכולים לשפר את ההתנהלות שלכם ולעזור לעצמכם להשיג מימון או סיוע לעסק?

תהליך קבלת מימון ואשראי לעסק עשוי להיות קשה. איך אתם יכולים לשפר את ההתנהלות שלכם ולעזור לעצמכם להשיג מימון או סיוע לעסק?

בישראל קיימים מספר מנגנוני סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, שכוללים לא רק את הבנקים, אלא גם גופים חוץ בנקאיים שונים, קרנות ועמותות לסיוע. לפני שאתם רצים לבקש הלוואה מהבנק, רצוי מאוד שתעשו כמה צעדים פשוטים שיגדילו את הסיכוי שלכם לקבל מימון; מימון שעשוי להגיע מכל גוף שהוא.

 

עבדו מסודר

הדבר הראשון הוא לעבוד מסודר. בין אם החלטתם לפנות ליועץ עסקי כלשהו ובין אם החלטתם לעשות את הדברים בעצמכם, קחו אוויר, נייר ועפרון:

הגדירו מטרות ובנו תוכנית. אתם אולי יודעים למה ומדוע אתם זקוקים למערכת מחשוב חדשה בעסק או למשאית חלוקה נוספת, אבל מי שאמור לתת לכם את ההלוואה או לערוב לכם לקבלתה בבנק, לא שולט בפרטים. ערכו תוכנית מסודרת של המטרות שלכם, התקציב שדרוש כדי להשיגן וממה הוא בנוי. לאחר מכן, רשמו תוך כמה זמן אתם סבורים שתצליחו להחזיר את ההשקעה, בהנחה כמובן שהשגתם את המטרות.

במילים אחרות, מה שאתם צריכים היא תוכנית עסקית מסודרת לאותה מטרה ספציפית שבה מדובר.

אותה תוכנית צריכה לכלול את האסטרטגיה שלכם מה תעשו לאחר שיהיה לכם הכסף ביד וכיצד תממשו את הפוטנציאל של ההשקעה, מה עושים המתחרים שלכם במקביל, כיצד הם פועלים ומה הסיכויים שלכם להשיג את המטרות ולהרוויח את מה שהשקעתם, אל מול הסיכונים.

מפו את הגופים שעשויים להיות אלה שיעניקו לכם כסף

בנקים, קרנות לסיוע לעסקים קטנים וקרנות מקומיות: אם אתם תושבי הדרום, למשל, אתם עשויים להיות זכאים לסיוע של המדינה, הסוכנות היהודית וכד', אבל למטרות מסוימות. ישנן חברות אשראי שמתמחות בעסקים קטנים, אבל הריביות שלהן עלולות להיות גבוהות ואם אתם לא יודעים בדיוק מה אתם עושים, אתם בהחלט עלולים ליפול.

 

בחרו יועץ כלכלי מומלץ ותלמדו להתנהל נכון ולהרוויח

 

בדקו אילו ערבויות אתם יכולים לקבל מהמדינה

המשמעות של ערבות של גוף שלישי כמו המדינה היא שאתם יכולים להלוות יותר כסף גם אם אין לכם נכסים אישיים או שאין בחברה שלכם נכסים ברי ערבות. ערבות המדינה ניתנת היום לעסקים קטנים, בהתאם להסטוריה וההתנהלות של הבעלים שלהם, מטרות העסק וכמובן המיקום של החברה. בונוסים שונים ניתנים גם על העסקת עובדים ממגזרים מסוימים.

 

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים