רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

לא עוצרים באדום: כל הדרכים להשגת מימון כשהבנק מסרב

כמעט כל בעל עסקים נתקל בתסריט הבא: מגיעים לבנק לבקש הלוואה לטובת מימון עסקה שבה הוא חפץ, אבל... נדחים בנימוס. התואנה: אינך עומד בתנאי האשראי של הבנק, כלומר הביטחונות לא מספקים. ובכן, חדשות טובות! מעכשיו אפשר גם אחרת. אשראי בין-בנקאי, ניכיון שטרות חוב או ביטוחי אשראי מסחריים ופוליטיים הם רק הקצה שבקרחון.

2013-06-02

https://www.b144biz.co.il/%d7%9c%d7%90-%d7%a2%d7%95%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%90%d7%93%d7%95%d7%9d-%d7%9b%d7%9c-%d7%94%d7%93%d7%a8%d7%9b%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%94%d7%a9%d7%92%d7%aa-%d7%9e%d7%99%d7%9e%d7%95%d7%9f-%d7%9b/

מאת: | זמן קריאה: 01:12 דק' | יוני 2013 | מערכת B144 דיגיטל |

 • לא עוצרים באדום: כל הדרכים להשגת מימון כשהבנק מסרב

  כמה פעמים התייצבת בסניף הבנק שלך ונאלצת לדבר על ליבם של פקידי האשראי שימצאו פתרונות מימון לעסקת יבוא/יצוא שאתה מנסה לקדם? כמה פעמים שבת על עקבותיך לאחר שמישהו שם טען באוזנך שיש חוקים ברורים וקבועים מראש לקבלת אשראי ואתה פשוט לא עומד בקריטריונים? איש לא טורח להסביר שבאמצעות שימוש במספר מכשירים פיננסים הקיימים בשוק, אפשר להיחלץ מצוואר הבקבוק ולהתגבר בקלות יחסית על הקשיים שבהעמדת אשראי הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך.

  אין שום סיבהשיצואנים או יבואנים למשל ירימו ידיים ויוותרו על פוטנציאל לעסקה שיכולה להניב להם רווחים רק משום שנקלעו לתקופת מיתון ולא מעמידים לרשותם תנאי מימון נוחים או רק משום שהלקוח מבקש לפרוס את תמורות העסקה על פני זמן.

  אז איך בכל זאת אפשר לעשות עסקים כשסוגרים לך את הברזים וכשהניסיונות לבקש מהבנק מחוות של רצון טוב כשלו ? בעסקים יש מחזוריות של שפל וצמיחה. יבואנים, יצואנים וחברות שונות במשק מתקשים להניע ביעילות את גלגלי הפעילות הכלכלית שלהם מאחר ואין להם את היכולת והמשאבים לממן עסקאות.

  לדוגמה לא מזמן הגיע אליי לקוח, מנכ ל של חברה ישראלית גדולה עם עסקה יצוא בגובה של 3 מיליון דולר וביקש שאסייע לו בקבלת הלוואת גישור וזאת מכיוון שהלקוח הגרמני שלו דורש לשלם את תמורות העסקה באמצעות 6 תשלומים חצי שנתיים ע פ 3 שנים ולא מוכן להעמיד לשם כך שום בטוחה בנקאית. נכנסנו לתמונה, למדנו את העסקה, נפגשנו עם הלקוח ועם בנקים וחברות ביטוח מלונדון ותפרנו לו פיתרון ספציפי המבוסס על ניכיון שטרות החוב שהונפקו על ידי הלקוח ללא זכות חזרה. כך שהחברה הישראלית קיבלה מיידית מהבנק בחו ל את תמורות המשלוחים וההתקנות שביצעה ואילו הלקוח הגרמני זכה להנות מתנאי אשראי ארוכים כפי שרצה.

  יצואנים ויבואנים רבים בישראל אינם חשופים ומודעים לפתרונות מימון בסחר בינלאומי (TRADE PROJECT FINANCE ) ומכיוון שכך ממעטים להשתמש בכלים ומוצרים פיננסים שפותחו בתחום בארץ ובעולם וממשיכים להישען לרוב על ידע אישי מצומצם שנרכש במסגרת פעילותם העסקית לרוב מול בנקים בישראל בלבד וזאת בניגוד לעמיתיהם המתחרים מעבר לים באירופה וארה ב אשר ממנפים את פעילותם העסקית ומגדילים את כושר התחרות באמצעות מתן אשראי ללקוחותיהם ללא זכות חזרה ((Without Recourse ונהנים מיתרונות רבים.

  בעולם עסקי גלובלי, דינמי ותחרותי בו קיימת דרישה ברורה הן מצד ספקי החברה והן מצד לקוחותיה לספק אשראי ארוך יותר ומאידך גיסא רצון החברה לייצר מכירות תוך נטרול ומזעור סיכונים פיננסיים של אי התשלום ועוד, פותחו על ידי המערכת הבנקאית והביטוחית העולמית ביחד עם גופים מוסדיים שונים וממשלות מגוון של מוצרים פיננסיים ופיתרונות מימון לשם הנעת הכלכלה.

 • דילוג לתוכן