רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

ה-NFT מגיע לאינסטגרם – מה מציע המטבע החדש ואיך הוא משפיע על עסקים?

באינסטגרם מתחילים להניע מהלך חדש, במסגרתו יוכלו משתמשים להציג את ה-NFT שלהם באפליקציה. אבל מה זה באמת אומר ולמה גם בעלי עסקים צריכים להכיר את התוספת הצפויה?

2022-06-01

https://www.b144biz.co.il/content-marketing/%d7%94-nft-%d7%9e%d7%92%d7%99%d7%a2-%d7%9c%d7%90%d7%99%d7%a0%d7%a1%d7%98%d7%92%d7%a8%d7%9d-%d7%9e%d7%94-%d7%9e%d7%a6%d7%99%d7%a2-%d7%94%d7%9e%d7%98%d7%91%d7%a2-%d7%94%d7%97%d7%93%d7%a9/

מאת: | זמן קריאה: 00:57 דק | יוני 2022 | מערכת B144 דיגיטל |

 • ה-NFT מגיע לאינסטגרם – מה מציע המטבע החדש ואיך הוא משפיע על עסקים?

  בתחילת חודש מאי הודיע אדם מוסרי, העומד בראש אינסטגרם, על יציאה לדרך של פיצ'ר חדש – שיהיה זמין בשלב הראשון רק לאוסף מצומצם של יוצרים ואספנים אמריקאים. מטרת הניסוי היא לאפשר לקבוצה הנבחרת לשתף באינסטגרם NFT שהם קנו או יצרו, ללא עמלות פרסום. הפוסט אמנם קיבל לייקים ותגובות חיוביות, אבל במקביל גם השאיר לא מעט משתמשים מבולבלים.

  למרות שמטבעות ואסימונים דיגיטליים ממשיכים לתפוס תאוצה, בפועל רבים מאיתנו מתקשים לעקוב אחרי ההבדלים והשימושים שלהם. אם גם אתם רוצים להבין יותר לעומק מה זה NFT, במה הוא נבדל מהמטבעות הקיימים ומה המשמעות שלו עבור עסקים (באינסטגרם אבל לא רק), אספנו עבורכם את כל התשובות.

  היצירות הדיגיטליות של העידן החדש

  "יוצרים חשובים מאוד לאינסטגרם" הסביר מוסרי בפוסט שהעלה לחשבון שלו, "אבל אחד מהדברים שאנחנו צריכים לפתור כתעשייה הוא לאפשר לאותם יוצרים להתפרנס מהדברים שהם אוהבים לעשות". מה הפתרון שמציעים באינסטגרם ואיך הוא רלוונטי לעולם של מטבעות דיגיטליים? התשובה קשורה לשימוש הייחודי של NFT במציאות של היום.

  NFT הוא קיצור של Non-Fungible Token, או "אסימונים שאינם ניתנים לשינוי". המשמעות היא שלהבדיל ממטבעות דיגיטליים שאולי מוכרים לכם, כל NFT הוא חד פעמי. מה שאומר שלא ניתן למצוא NFT שני שזהה לו או לבצע החלפה בין NFT אחד לאחר. מכאן, שמדובר למעשה בנכס דיגיטלי שאפשר להשתמש בו כהוכחה לבעלות על אובייקט מסוים. העובדה שלא ניתן לשכפל אותם, הופכת את ה-NFT למוצר נדרש בעיני אספנים ורוכשים. אלה מעוניינים להיות בעלים יחידים של מוצר מקורי בשטח של יצירות דיגיטליות, שבהן כל אחד יכול לשכפל ולשמור יצירה שמופיעה על המסך שלו.

  איך מרוויחים מ-NFT? היכולת להוכיח שמדובר במוצר אותנטי, מאפשרת לבעלים למכור את אותו המוצר בהמשך – אם ירצו בכך כמובן. בדיוק כמו בעולם האמיתי, ייתכן שערכה של הרכישה יעלה עם הזמן ומכאן הרווח. אם נחזור לאינסטגרם, הפתרון שמציעים באפליקציה נכון להיום הוא מתן במה לבעלי יצירות דיגיטליות. כך שיוכלו להציג יצירות שקנו או שהם מציעים למכירה באמצעות פוסטים, הודעות אישיות או הסטורי שלהם.

  איך המהלך רלוונטי גם לעסק שלכם?

  נזכיר שכרגע מדובר בפיצ'ר בניסוי, שמוצע רק למספר קטן של משתמשים. אם הוא יתברר כהצלחה ויתרחב לכלל הגולשים, כל משתמש שיהיה מעוניין בכך יוכל לחבר בין אינסטגרם לבין הארנק הדיגיטלי שלו הכולל את ה-NFT – כדי לאמת שאכן מדובר בבעליו של האסימון. לאחר האימות, באינסטגרם יציגו כל פוסט הכולל NFT בעזרת אייקון של "אוסף דיגיטלי", עם תיוג של היוצר והבעלים והצגת מידע על ה-NFT המסוים ועל האוסף הכולל שלו.

  גם אם כרגע לא מדובר על אפשרות לסחור ב-NFT באינסטגרם, היכולת להציג את הרכישות הדיגיטליות מעניקה קרדיט ליוצריהן ועל ידי כך מעודדת קניות נוספות. מה שאומר שאם אתם בעלי עסק שיכול להציע סחורות דיגיטליות כמו איורים ויצירות מקוונות, מדובר בדרך להעניק לקונים שלכם "תעודת קניין דיגיטלית". במילים אחרות, זהו אפיק חדש לרווחים בתחום שעד כה כמעט לא התאפשר להבדיל בו בין פריט מקורי להעתק.

  ומה לגבי עסקים שלא פועלים באינסטגרם?

  NFT אמנם נמצא רק בתחילת הדרך, אבל הוא מבוסס על טכנולוגיית בלוקצ'יין שכבר נמצאת בשימוש בחברות שונות בשל אימות המידע שהיא מציעה. בעתיד, ארגונים שישתמשו ב-NFT עבור המוצרים שלהם יוכלו לבסס דרך לזיהוי הבעלים של כל מוצר, כדי להקטין הונאות, גניבות מידע ובעיות הקשורות לקניין רוחני.

  מדובר באפשרות שרלוונטית מאוד לעסקים בתחומים רבים, בדגש על ענפים שמתמודדים עם הונאות וזיופי מסמכים. בנוסף, NFT עשוי לחולל מהפכה גם בעולם של זכויות יוצרים ברשת, כדי להגן על מותגים, לעקוב אחרי הפרת זכויות וליצור תעודה אמינה שלא ניתן להטיל בה ספק. מדובר ביתרון משמעותי עבור עסקים קטנים ובינוניים, שמטבע הדברים מתקשים לעקוב אחרי הפרות כאלה באופן שוטף.

  למרות שהמהלך של אינסטגרם מהווה רק צעד ראשון בדרך, הוא זכה לתשומת לב רבה מצד גולשים, אספנים וחברות. מדובר ביוזמה מאתגרת ולא מובנת מאליה, אבל כזו שגם מציעה המון הזדמנויות פוטנציאליות לעסקים. במילים אחרות, יש למה לחכות.

 • דילוג לתוכן