התועלת של בינה מלאכותית לעיצוב פנים

המפגש בין טכנולוגיות חדשניות לבין בעלי מקצוע יצירתיים מוליד פתרונות שאתם חייבים להכיר. למה מעצבי פנים נעזרים בכלים מבוססי בינה מלאכותית, ואיך הם יכולים להשפיע גם על העסק שלכם?

מאת: 
יולי 2023
זמן קריאה: 01:02 דק

2023-08-29T08:36:54+02:00

https://www.b144biz.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/%d7%91%d7%99%d7%a0%d7%94-%d7%9e%d7%9c%d7%90%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%99%d7%aa/benefits-of-ai-to-interior-design-business/

השימושים הרבים של בינה מלאכותית (AI) בעולם העסקי, יצרה מהפכה אמיתית בתחומים רבים. עסקים שכבר נעזרים בכלים מבוססי AI משתמשים ביכולותיהם כדי לפתור בעיות, לקבל תובנות וכמובן גם להתייעל באמצעות אוטומציה של משימות שעד היום גזלו לא מעט זמן. בעלי מקצוע בעולמות העיצוב הם בין המאמצים הראשונים של הטכנולוגיה החדשה, והדבר תקף עבור מעצבי אתרים כמו גם עבור מעצבי פנים.

אימוץ התכונות והיתרונות שהטכנולוגיה הזו מציעה, יאפשרו לכם להתייעל ולהפיק תוצרים עיצוביים ומותאמים אישית בתהליך מהיר יותר, להישאר רלוונטיים ולהעניק חוויית לקוח משודרגת לאורך כל תהליך העבודה. אלה כמה מהדרכים בהן תוכלו להיעזר בה:

השראה וכיוונים לתחילת הדרך

כלים מתקדמים מבוססי בינה מלאכותית מאפשרים למעצבים ליצור לוחות השראה ולקבל הדמיות מהירות של עיצובים, בלחיצת כפתור. תוכלו להעלות תמונה של האזור שנדרש בעיצוב, לסמן מספר מאפיינים רלוונטיים (סוג החדר, סגנון מועדף וכדומה) ולקבל המלצות לאלמנטים עיצוביים, פלטת צבעים רלוונטית ועוד.

אחת מהפלטפורמות הפופולאריות ביותר בהקשר הזה היא Midjourney, שמעניקה למעצבי פנים את כל הכלים הנדרשים על מנת לגשת לפרויקט חדש. היא עושה זאת באמצעות המלצות עיצוביות בהתאמה אישית, כמו גם בעזרת יצירת לוח השראה מבוסס טרנדים ורעיונות שרלוונטיים לנושא הנדרש. אפשרות נוספת שמיועדת לספק מענה בסיסי יותר היא RoomGPT, שמאפשרת למשתמשים להעלות תמונה של החלל שירצו לעצב, ולקבל גרסה מעוצבת שלו בהתבסס על הפרמטרים שבחרו.

ניתוח מידע

רוצים לקבל עדכונים על כל המגמות העיצוביות והטרנדים האחרונים בתחומים שמעניינים אתכם? במקום לנתח כמויות גדולות של מידע באופן ידני, תוכלו לקבל נתונים עדכניים ותובנות רלוונטיות שיגיעו ישירות אליכם. כך שתוכלו להימנע מחיפוש וסינון, ולעבור ישירות לשלב הניתוח. קיימים כלים רבים שמתמחים בחיזוי טרנדים בעולמות העיצוב, החל מ-Google Trends ועד ל-WGSN, כך שתוכלו לבחור את הפתרונות המתאימים לצרכים שלכם.

תכנון ועבודה על סקיצות

יצירת תוכניות וקביעת מיקומם של פריטים בחלל הבית היא תהליך ממושך שיכול לקחת זמן רב. הפתרונות החכמים שמציעה בינה מלאכותית מאפשרים למעצבים ליצור תוכניות מפורטות באיכות גבוהה, ולמקם בה את כל הפריטים הרלוונטיים במטרה לקבל חוויה עיצובית אופטימלית במינימום זמן. מעצבי פנים שרוצים להמחיש את הרעיונות שלהם בשלב הראשוני, יכולים להשתמש במחוללי תמונות כמו DALL-E2 או Interior AI, שיוסיפו שינויים נדרשים לתמונה של חלל קיים או ייצרו תמונה על בסיס תיאור מפורט שניתן להם.

המחשה של רעיונות ושרטוטים 

לקוחות שאינם מגיעים מעולמות העיצוב לא תמיד מצליחים לדמיין איך השרטוט שמוצג לפניהם יצליח להשתלב בבית חלומותיהם. הדבר עשוי להאט התקדמות של תהליכים, להוביל לשאלות והתלבטויות חדשות ואף ליצור פערים בין הרצוי לתוצר הסופי. שילוב בין בינה מלאכותית לבין טכנולוגיות מציאות מדומה (Virtual Reality) מאפשר למעצבי פנים ליצור הדמיות שלא מוגבלות לדו-ממד אלא מעניקות חוויה תלת-ממדית ש"מפיחה חיים" בחלל עוד לפני שהפרויקט עבר לשלבי הביצוע. מדובר ביתרון משמעותי עבור הנעת פרויקטים מורכבים או במצבים בהם הלקוחות אינם יכולים לבקר בפרויקט בזמן אמת.

וכמובן, ייעול של ניהול הפרויקטים – פרויקטי עיצוב פנים מחייבים התנהלות מול מגוון גורמים בעת ובעונה אחת. תוכלו לבחור בכלי ניהול פרויקטים כמו למשל Trello כדי לעקוב אחר משימות, לתקשר עם הקבלן, לעדכן את הלקוחות, ליצור לוחות זמנים עדכניים, לקבל הצעות מספקים ועוד.

כתבות נוספות בנושא
בינה מלאכותית

 דילוג לתוכן