רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

האם בקרוב נתחיל לשלם עם גוגל Pay ואיך זה ישפיע על העסק שלכם?

השלב הבא באבולוציה של הכסף שלנו עומד להתחיל?

2019-07-17

https://www.b144biz.co.il/digital-marketing/google-ads-and-ppc/%d7%94%d7%90%d7%9d-%d7%91%d7%a7%d7%a8%d7%95%d7%91-%d7%a0%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9c-%d7%9c%d7%a9%d7%9c%d7%9d-%d7%a2%d7%9d-%d7%92%d7%95%d7%92%d7%9c-pay-%d7%95%d7%90%d7%99%d7%9a-%d7%96%d7%94-%d7%99%d7%a9/

מאת: | זמן קריאה: 01:52 דק' | יולי 2019 | מערכת B144 דיגיטל |

 • השנה פורסם כי גוגל בוחנת אפשרות להכניס את אפליקציית התשלומים שלה לשימוש בבתי עסק קטנים ובינוניים בישראל. האם המהלך באמת ייצא לפועל ואיך הוא ישפיע עליכם בשטח?

  מה זה גוגל Pay?

  לפני אלפי שנים, אנשים סחרו במלח ובאבנים. בהמשך, המטבעות והשטרות שימשו למסחר ובעשורים האחרונים היו אלה כרטיסי האשראי ששינו את האופן שבו אנחנו משלמים. כעת חברות רבות מתכננות מהפכה נוספת בתחום הזה – תשלום באמצעות הטלפון החכם. אפל, גוגל וסמסונג כבר פיתחו שירותי תשלומים משלהן, כמו גם חברות סיניות מובילות כמו עליבאבא, שיאומי ו-וואווי.

  שירותים כאלו כבר פועלים במקומות שונים בעולם ומאפשרים תשלום בבתי עסק באמצעות הטלפון החכם – ללא שימוש באשראי. כיום אף אחד מהשירותים האלו לא מאפשר תשלום לבתי עסק בישראל, אך גוגל היא הראשונה שהרימה את הכפפה והראתה נכונות להיכנס לשוק המקומי.

  רוצים לתחזק פעילות אפקטיבית ברשת? קבלו הצעה מנצחת לשיווק העסק בגוגל מהמומחים של B144>>

  עדיין אנשים מעדיפים את כרטיסי האשראי

  עדיין אנשים מעדיפים את כרטיסי האשראי

  האם ואיך שירות התשלומים של גוגל ייכנס לשימוש בארץ?

  בפברואר האחרון פורסם בכלי תקשורת ישראליים כי גוגל פנתה לבנק ישראל בבקשה להכניס את שירות התשלומים שלה לפעילות בארץ. על פי הפרסום ב"ישראל היום", גוגל Pay צפויה להתחיל לפעול אחרי שורה של התאמות והכנות, לקראת אמצע שנת 2019 או בסוף השנה.

  בשלב הראשון, ניתן יהיה להשתמש באפליקציה בדומה לאופן שבו אנחנו משתמשים בחשבון PayPal – תחילה תידרשו להזין כרטיס אשראי באפליקציית התשלומים ולאחר מכן תוכלו להשתמש בו כדי לשלם על שירותים או מוצרים ברשת לאחר הזנת קוד הזדהות. בשלב השני, כך מקווים בחברה, בתי עסק רבים בישראל יפעילו מסופונים שיאפשרו תשלום מאובטח באמצעות האפליקציה בקופה – ללא סליקה של כרטיס האשראי.

  הקשיים וההזדמנויות של ענקית החיפוש

  ב"גלובס" ציטטו גורם בכיר בענף התשלומים שאמר כי לגוגל יש אינטרס ברור לקדם את המהלך הזה. כשאתם מפרסמים בגוגל והקמפיין מניב רכישות – החברה גובה עמלה גבוהה יותר על הפרסום. כאשר תהיה אפשרות לגבות תשלום באפליקציית התשלומים שלה, גוגל תוכל לעקוב אחר יעילות הקמפיין בצורה מדויקת יותר ולגבות מכם עמלות בהתאם.

  עם זאת, בהיבט של סליקה פיזית בבתי עסק באמצעות האפליקציה, לא בטוח שהשינוי יקרה כל כך מהר. המהלך הזה דורש מבתי עסק בישראל לרכוש מסופונים חדשים לסליקה, בתקופה שבה הדרישה לתשלום באפליקציה לא גבוהה בכלל.

  רק במקום השלישי

  ב"כלכליסט" מפרסמים כי שירות התשלומים הסלולריים הנפוץ בעולם הוא זה של אפל, עם כ-86 מיליון לקוחות בתחילת 2017 והשני שייך לסמסונג עם כ-34 מיליון לקוחות בתחילת 2017. אפליקציית התשלומים של גוגל ממוקמת רק במקום השלישי בעולם עם כ-25 מיליון משתמשים בלבד בתקופה הזאת וכל עוד שאר החברות לא מביעות עניין להיכנס לשוק הישראלי, כך גם בעלי העסקים בארץ כנראה לא ימהרו לבצע שינוי דרמטי במסופונים שלהם.

  בעלי עסקים בישראל לא ממהרים לשנות את מסופוני התשלום

  בעלי עסקים בישראל לא ממהרים לשנות את מסופוני התשלום

  איך כדאי להיערך לכניסת גוגל Pay לישראל?

  הוספת אפשרות לתשלום בגוגל Pay לקנייה באתר שלכם בהחלט יכולה להפוך את התהליך לקל יותר ולהגדיל את סיכויי הרכישה – גם אם כיום האפשרות הזאת עוד לא מוכרת לרוב האנשים כאן בארץ. נכסים כמו גוגל לעסקים, אנדרואיד וכדומה רק מחזקים השערה זו.

  בהיבט של נקודות המכירה, הסיפור מעט מורכב יותר. שדרוג עמדות הסליקה לתקן EMV, שמאפשר שימוש בטלפונים סלולריים, מאפשר גם תשלום בכרטיסי אשראי מהדור החדש – שמבוססים על טכנולוגיות NFC ו-WiFi. מנתונים שפורסמו ב"גלובס" עולה כי כיום כ-10 אחוזים בלבד ממסופי התשלום בבתי העסק תומכים בתקן EMV וכנראה שיחלוף עוד זמן עד שהשיטה הזאת תהיה מקובלת ברוב העסקים בארץ, אבל המדינה מעודדת כיום את כל בעלי העסקים לבצע את השינוי הזה שיגיע לכולם במוקדם או במאוחר.

  לסיכום, גם אם אפליקציית התשלומים של גוגל לא תהפוך ל"דבר החם הבא" בתחום, שדרוג של המסופונים בעסק ללא ספק יכין אותו לדור הבא של שיטות התשלום ויאפשר ללקוחות רבים חוויית קנייה מהירה ונוחה יותר.

 • דילוג לתוכן