איך בינה מלאכותית יכולה לעזור לעסקים קטנים?

בינה מלאכותית היא מזמן לא נחלתם הבלעדית של עסקים גדולים. יישומיה הרבים עשויים לשנות את העסק שלכם מקצה לקצה. איך בדיוק זה יקרה? בשביל זה אנו כאן

מאת: 
אוגוסט 2023
זמן קריאה: 00:56 דק

2024-02-18T07:59:31+02:00

https://www.b144biz.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/%d7%91%d7%99%d7%a0%d7%94-%d7%9e%d7%9c%d7%90%d7%9b%d7%95%d7%aa%d7%99%d7%aa/how-can-ai-help-small-businesses/

אם כשמדברים לידך על בינה מלאכותית אתה מחייך במבוכה,  "מה לי ולזה"? תענה למי שישאל אם אתה מתכוון להיעזר בעבודתך בבינה מלאכותית "אין לי קונצרן, כולה עסק קטן"…

הזדהית עם התגובה הזאת? הכתבה הזאת בול בשבילך. זה לא שביום בהיר אחד תהפוך למארק צוקרברג או לאילון מאסק, אבל בהחלט יש מצב שכשתיעזר בבינה מלאכותית לא תבין איך עד היום לא עשית את זה. ושגם אתה, בדרכך הצנועה, יכול לשחק במגרש של הגדולים.

 

סליחה, אבל מה זה?

בינה מלאכותית (Artificial intelligence, ובראשי תיבות: AI) היא למעשה, כינוי לתהליך בו מלמדים מחשבים לחשוב כמו בני אדם. מערכות בינה מלאכותית מאומנות לבצע משימות באמצעות שימוש בכמויות גדולות של נתונים ואלגוריתמים המאפשרים להן לזהות דפוסים ולבצע תחזיות. התהליך התחיל בשנות ה-50 של המאה הקודמת וקיבל תאוצה בעשורים האחרונים.

בצורה כזאת או אחרת, כולנו משתמשים ביישומים של בינה מלאכותית. החל מחיפוש ערך או תמונה בגוגל, דרך קבלת המלצות צפייה, האזנה או קנייה מיוטיוב, מאמזון או מנטפליקס, המלצות ניווט מוויז, "שיחה" עם עוזרות וירטואליות כמו סירי ואלקסה וכלה ביצירת תוכן באמצעות ChatGPT, בארד, Midjourney, ועדיין לא הזכרנו מערכות לזיהוי פנים או קול, בית חכם, מכוניות אוטונומיות ומה לא?!

אבל איך בינה מלאכותית תעזור לעסק הקטן שלי?

איך לא?! הנה כמה דוגמאות:

 

שיפור השירות  

עוזרי  AIוירטואליים כמו צ'אטבוטים יתנו מענה 24/7 לשאלות נפוצות של לקוחות, ידריכו לקוחות בבחירת מוצר ואפילו יעבדו עסקאות בסיסיות.

הרווח שלך: לקוחות מרוצים ונאמנים שיקבלו מענה מהיר וזמין.

 

חסכון בעלויות

האם ספרת פעם את כל המשימות החוזרות על עצמן בעסק שלך? בדקת כמה זמן מושקע בהזנת נתונים, בניהול מלאי, בעיבוד הזמנות, בהנהלת חשבונות, בהפקת דו"חות, במעקב אחר הוצאות ועוד. יישומי בינה מלאכותית הופכים את כל המשימות האלו לאוטומטיות.

הרווח שלך: זמן שווה הרבה כסף. תצטרך פחות כוח אדם לביצוע המטלות, תהיינה פחות טעויות אנוש וההספק שלך יהיה גדול יותר.

 

קבלת החלטות

יישומי בינה מלאכותית מעבדים במהירות ובדייקנות כמויות עצומות של נתונים, מנתחים נתוני לקוחות, דפוסי עבודה, אסטרטגיות של המתחרים, מזהים תהליכים ומגמות שוק ומספקים תובנות, תחזיות והמלצות.

הרווח שלך: תקבל החלטות אובייקטיביות, מותאמות ומדויקות יותר לעסק שלך.

 

הגדלת מכירות

היכולת של יישומי בינה מלאכותית לנתח כמויות גדולות של נתונים בעבר ובהווה מסייעת לפילוח קהל היעד שלך, לזיהוי העדפות ודפוסי הקנייה שלו ויכולת לחזות את התנהגותו בעתיד.

הרווח שלך: באמצעות חיזוי מדויק של הביקוש תוכל לייעל את ניהול המלאי ולתכנן קמפיינים ואסטרטגיות שיווקיות. בנוסף, ניתוח ביצועי מכירות, התנהגות לקוחות ומגמות שוק יעזור לך לזהות את הנקודות החלשות בעסק ולשפר אותן.

 

סיוע טכנולוגי

יישומי הבינה המלאכותית יכולים להבין ולפרש שפה אנושית.

יישומים כמו ChatGPT יעזרו לך לכתוב תכנים שיווקים ואפילו להעלות סרטונים מושקעים מבלי שלמדת דקה בבית ספר לקולנוע.

יישומים אחרים יסייעו לך להגן על העסק שלך מפני איומי סייבר באמצעות זיהוי התקפות פוטנציאליות ותגובה להן בזמן אמת.

הרווח שלך: אינטראקציה עם המערכות בעסק באמצעות פקודות קוליות או ממשקים מבוססי טקסט. בנוסף, קיבלת איש תוכן, תסריטאי ובמאי בחבילה אחת ובונוס לקינוח: אבטחת מידע אפקטיבית.

 

 

אז אפשר להתחיל? נהדר!
כאן אפשר להכניס פרטים, כדי שמומחה פרסום יחזור אלייך:

    הודעה נשלחה בהצלחה! מומחה פרסום יחזור אליך בהקדם.

    כתבות נוספות בנושא
    בינה מלאכותית

     דילוג לתוכן