חברת קומקס, מובילה בתחום מערכות ERP, קופצת לחזית הטכנולוגיה

:תגיות

"בחרנו בבזק בגלל ההתמחות בפתרונות תקשורת מלאים מקצה לקצה: אינטגרציה של תשתיות תקשורת בשילוב פתרונות אבטחת מידע" (שלומי אברהם, מנהל מערכות מידע חברת קומקס)

שירותי ענן לעסקים

חברת קומקס: חלוצה ומובילה בתחום "מחשוב ענן" בישראל

חברת קומקס (COMAX מבית נייטיב דטה מערכות)  נחשבת לחלוצה ומובילה בתחום "מחשוב ענן" בישראל. החברה פועלת בתחום הקמעונאות ומתמחה בפיתוח מערכות מידע ושירותי ERP (מערכת לתכנון משאבי ארגון) והיא היחידה שנותנת שירותי ERP מלאים לעסקים ולארגונים. המערכת של קומקס מטפלת בכל צרכי הניהול של הארגון בממשק אחד, בלי צורך בתוספות או בהרחבות.
 
 

מערכת ERP: לניהול העסק מכל מקום בעולם

 "המערכת גמישה וכוללת מגוון פתרונות עסקיים", מספר שלומי אברהם, מנהל מערכות מידע חברת קומקס. "אפשר לנהל באמצעותה את העסק מכל מקום בעולם, לתכנן ולעקוב אחר העבודה מהרגע בו יוצאת הסחורה מהמחסן, לדעת איפה הסחורה נמצאת בזמן אמת, מתי היא צפויה להגיע – והכל בלי ניירת, אלא ממסוף קטן ונייד, כמו טאבלט. למערכות מתחרות בשוק יש מגבלות, ולכל פעולה יש צורך בתוכנה נפרדת ש"תסגור את הפינה". אצלנו הדבר היחידי שצריך זה רק תקשורת וזהו. אין עוד דבר כזה בעולם".
 

האתגר: ניהול התקשורת באמצעות מערכת אחת וספק אחד עם מינימום תקלות ואפשרות לנהל כמות אדירה של ישויות קצה עם פריסה גאוגרפית רחבה

"בעבר עבדנו עם ספק ותשתית נפרדים לכל לקוח ודרכם היינו מספקים את השירות. למודל הזה היו המון תקלות, ניתוקים, בעיות בתשתית, בעיות במודם (מתאפס או נשרף) ובזבזנו כוח עבודה ומשאבים יקרים לטובת העניין. העובדים מטעם הלקוחות שלנו היו צריכים לעזוב כל עיסוקיהם כדי לנסות לפענח את הבעיה ולפתור אותה. זה לא שירות ברמה טובה מספיק עבור קומקס וכך נוצר  הצורך בשליטה על כל התחום באמצעות מערכת אחת כולל היכולת לפקח  על טיפול בתקלות.
 
"קומקס נמצאת בחזית הטכנולוגיה ומחוברת לענן משנת 2002. ועכשיו בזכות העבודה שלנו עם בזק עסקים, כשאחרים רק לומדים להכיר את הענן, אנחנו כבר נמצאים שלושה צעדים קדימה"
 
 
 

הפתרון: שיפור מערך התקשורת הכולל של הארגון, אופטימיזציה של רשת התקשורת לצד פתרונות אבטחת מידע

הפתרון היה מעבר לרשת תקשורת וירטואלית פרטית (IPVPN) מנוהלת, בטוחה ונפרדת מרשת האינטרנט הציבורית עם חוות שרתים לניהול ליבת העסק. חלק מהשירות שלנו ללקוחות הוא אינטרנט מאובטח מהיר ומוגן. השיפור הטכנולוגי שעשינו ברשת יחד עם בזק הפך את המוצר שלנו למוצר פרמיום ואת השירות להרבה יותר יציב. במקרה של תקלה, יש לנו את הגב של בזק עסקים כספק מקצועי וותיק, שבמידת הצורך מחליף ומתקן את הציוד בזמני הגעה קצרים ישירות אל בית הלקוח. העובדים לא צריכים להתעסק עוד במרדף אחרי ספקים. בנוסף, ביצענו גם עם בזק עבודת Professional services לאופטימיזציה של ליבת הרשת שלנו.
 
"את הקושי שנבע ממורכבות מבנה התקשורת שלנו פתרנו באמצעות תחקיר שנעשה עם מומחה Professional services בעל הסמכות מטעם בזק, שמתמחה בתחום המיתוג וה-LAN. לאחר מיפויLLD , הוגש מסמך שכלל המלצות ברורות לשיפור הרשת לרבות החלפת מתגים, שינוי קונפיגורציה קיימת ועוד".
 
 

התוצאה: שדרוג מערך ה-Data Center וניצול מיטבי של משאבי הרשת

השינוי הביא לשיפור בכל ממשק העבודה של הלקוחות.  הלקוחות יכולים להוציא דו"חות BI ולשכלל את עבודתם. רמת השירות של קומקס ואיכות המוצר עלו פלאים. מערכת חומת האש שלנו שופרה רבות בזכות אופטימיזציה וניהול בזק וכעת היא חזקה יותר, וקווי התקשורת יציבים בהרבה. גם באתר ה-Data Center אנו ממשיכים לשפר ומבצעים החלפה מלאה של מערך אבטחת המידע. 
 
לאחר השינוי, הלקוחות שלנו מתפעלים ורואים את כל הנתונים העסקיים מהבית או מהמשרד, כאשר כל פעולה שהם מבצעים מעודכנת בזמן אמת בכל הפרמטרים הרלוונטיים. כל המידע והצרכים של הלקוחות מרוכזים דרכנו בצורה מאובטחת ובלי המשאבים הכרוכים בניהול חוות שרתים מתקדמת. הם משלמים מעט יותר כסף על השירותים שלנו, כיוון שהם מבינים את יתרונות המוצר ואת יכולות הניהול והניטור. כל הפעילות העסקית שלהם עובדת חלק, ויש להם יותר זמן לנהל את העסק של עצמם.
 
 

התועלת מהפרויקט: עוברים לעבוד גם בסיטונאות ולסחור עם חברות מחו"ל. במקום לדבר עם הלקוחות על מפרטים טכניים, אנחנו סוף סוף משוחחים על עסקים.  

 
היתרונות לשינוי רבים: הלקוחות שלנו לא צריכים יותר יועצים או אנשיIT  פנימיים בארגון כי קומקס מספקת להם תשתיות חזקות ויציבות לצד רמת שירות גבוהה. כשאנחנו מדברים איתם אנחנו לא נכנסים יותר למפרטים הטכניים, אלא מדברים על עסקים נטו, על השירות שלהם ועל נושאים שהם מבינים.
 
 
 
 

התחזית לעתיד: העבודה הנוכחית שלנו תהפוך בעתיד הקרוב סטנדרט עבור כולם 

"אין לי ספק שדרך העבודה הנוכחית שלנו תהפוך בעתיד הקרוב לסטנדרט עבור שאר החברות כיוון שהיא למעשה מאפשרת לעסקים שונים להתחבר למוצרי ERP  בלי להיכנס לעלויות הקמה גבוהות ועם המון ערך מבחינת עבודה וכסף. כשהמתחרים שלנו יגיעו למקום בו אנחנו נמצאים כעת, אנחנו כבר נהיה בשלב הבא".
 
 

חברת קומקס בחרה ליישם את פתרון התקשורת באמצעות מגוון שירותים עסקיים: 

 
  • IPVPN  - רשת תקשורת בפריסה גאוגרפית רחבה בין לקוחות החברה לאתר המרכזי ובאמצעותה ניתנים כל שירותי החברה ללקוחותינו
  • METRO -קישור מרכזי ברוחבי פס גבוהים עבור לקוחות מרובי אתרים
  • שירות Business WiFi  - גלישה אלחוטית לאינטרנט באתר המרכזי
  • אופטימיזציה לרשת ה-LAN באמצעות שירותי מומחה PRO- מיפוי LLD ואיתור כשלים ברשת לשיפור מהירות, שירות ואבטחת מידע.
  • ניהול אבטחת מידע- אופטימיזציה והחלפת מערך אבטחת המידע ל-Fortinet
  • מתגים מנוהלים - שדרוג מערך ה-LAN באתר המרכזי

יש לך שאלה בנושא זה?

פתרונות פרסום דיגיטליים לעסק

חבילות פרסום

לכל העסקים