האם עסק קטן חייב להקים אתר כדי לקבל נוכחות טובה באינטרנט?

דניאל זריהן מסביר לבעלי עסקים על החשיבות העצומה בנוכחות דיגיטלית ערה. האם בעלי עסקים חייבים להקים אתרי אינטרנט על מנת שלקוחות פוטנציאלים יראו אותם?

מאת: 
דצמבר 2020
זמן קריאה: 02:45 דק'

2021-04-20T12:35:49+02:00

https://www.b144biz.co.il/digital-marketing/how-small-businesses-can-build-better-online-presence/

אין ספק שהתפרצות מגפת הקורונה גרמה ללא מעט עסקים לחשב מסלול מחדש, ולהרחיב את סל השירותים הדיגיטליים שהם מספקים על חשבון השירותים הלוקאליים מבוססי הסניפים. בניה של אתר אינטרנט מודרני הפכה מזמן לסטנדרט שכל בית עסק מאמץ לעצמו.

הקמת אתר אינטרנט מבטיח שהעסק ימשיך לעבוד גם מחוץ לשעות העבודה

הקמת אתר אינטרנט מבטיח שהעסק ימשיך לעבוד גם מחוץ לשעות העבודה

 

המעבר של עסקים לפעילות אונליין איפשר להם להיחשף לקהלי יעד חדשים, שלפני כן לא היו נחשפים לשירותים שמציע בית העסק, להרחיב את סל השירותים שהם מספקים לקהל הלקוחות, ולנהל קמפיינים דיגיטליים שמאפשרים להם בקרה על קצב תנועת הגולשים המגיעים לאתר. אתר אינטרנט חשוף פחות לסיכונים סביבתיים כמו רעידות אדמה, שטפונות או ירי טילים, ובאופן כללי ניתן לומר שההוצאות בגין התפעול השוטף שלו קטנות ביחס לאלטרנטיבה של ניהול סניף פיסי במיקומים גאוגרפיים מתוחמים.

 

רוצים להתחיל לפרסם את העסק שלכם בדיגיטל? רוצים להגדיל את כמות הלקוחות שלכם? השאירו פרטים עכשיו והמומחים של B144 דיגיטל יעזרו לכם >>>

 

במאמר הזה ננסה להסביר מדוע כדאי לכל עסק קטן להקים ולתפעל באופן שוטף אתר אינטרנט לעסק.

סיבה מספר 1: אתר אינטרנט מהווה את כרטיס הביקור של העסק

הרגלי הצריכה של משתמשים, בטח ובטח בתקופת התפרצות מגפת הקורונה, השתנו ללא היכר. אנשים החלו לצרוך יותר ויותר שירותים מסורתיים, בצורה חדשנית, אשר זמינה להם באמצעות ערוצים דיגיטליים שונים. כיום, כאשר לקוח מחפש אחר דרך ליצור קשר עם בית עסק מסוים, הוא לא מחפש בספר הטלפונים הישן והמוכר, אלא נפנה למנוע החיפוש, ומקליד את שם המותג. אם המותג הזה לא קיים אונליין, ואין ברשותו אתר אינטרנט מודרני שיכול לספק מענה לצרכי הגולש, הגולש הזה ככל הנראה ימשיך לבית העסק הבא שיהיה מסוגל לספק לו שירות.

סיבה מספר 2: אתר האינטרנט של העסק הוא מכונת שיווק שלא מפסיקה לעבוד

אחד היתרונות המשמעותיים שאתר אינטרנט מציע בהקשר הזה של שירות לקוחות, הוא זמינות תמידית לפניות של לקוחות. בעוד שכולנו הורגלנו בעבר לכך שלעסקים ישנן שעות פעילות שבמהלכן עלינו לדגום אותם על מנת לקבל שירות, המגמה התפכה לגמרי: כיום, מי שקובע את מועד ההתקשרות הוא הלקוח עצמו, אשר עושה זאת בזמן הפנוי העמוד לרשותו, ובדרך כלל, לאחר שעות העבודה שלו.. בתצורת עבודה זאת, אתר אינטרנט שבנוי בצורה נכונה ומכיל את התכנים הרלוונטיים יכול לספק מענה איכותי לצרכי הלקוח, בכל עת.

סיבה מספר 3: אתר האינטרנט של העסק מאפשר מענה מהיר ומיידי לשאלות גולשים

סיבה נוספת להקים ולתחזק באופן שוטף אתר אינטרנט מודרני לעסק היא העובדה שבאמצעות אתר האינטרנט יכולים לקבל לקוחות מענה מיידי ואיכותי. גולשים שבכוונתם לברר פריט מידע כמו שעות הפעילות העסק, מחירי מוצרים שונים, מועד אספקה אפשרי של סחורה ועוד, אינם נדרשים להמתין דקות ארוכות בתור טלפוני על מנת לקבל את המענה הדרוש. שיטוט קצר באתר האינטרנט יספק להם את התשובות שביקשו בצורה מיידית, איכותית, וללא התערבות גורם אנושי. זאת הסיבה, שרבים מבעלי העסקים מפנים את הלקוחות אל ערוץ האינטרנט על מנת לקבל מידע כללי אודות פעילות העסק.

סיבה מספר 4: אתר האינטרנט של העסק מאפשר לכם לייצר אינטראקציה ראשונית מול הגולשים

לעיתים, המרכיב הקריטי ביותר בהצלחת תהליך שיווקי, הוא מתן המענה הראשוני ללקוח. לעיתים לקוח זקוק לפתרון בדחיפות, או שלחלופין, לא ממש חשוב לו מאיזה ספק לרכוש מוצר או שירות ובתנאי שיהיה זה הראשון שיחזור אליו. אתר אינטרנט לעסק יאפשר לכם להיות זמינים עבור הלקוח במועד שבו הוא יבחר לבצע אינטראקציה עם העסק, לקחת פרטי התקשרות עם הלקוח לצורך חזרה מאוחרת יותר, ואפילו לספק לו את המוצר או השירות באמצעות רכישה אינטרנטית.

 

הגברת האינטרקציה בין בעל העסק ללקוחותיו בעזרת אתר אינטרנט

הגברת האינטרקציה בין בעל העסק ללקוחותיו בעזרת אתר אינטרנט

 

סיבה מספר 5: אתר האינטרנט של העסק יכול ללמד אתכם לא מעט על צרכי הגולשים

סיבה נוספת להקים ולתחזק בשוטף אתר אינטרנט לעסק היא שפעילות ניטור איכותית אודות תפקוד האתר ותנועת הגולשים בו, תוכל ללמד אתכם לא מעט על צרכי הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים. פעילות ניטור כזו תאפשר לכם להבין האם לגולשים חסר מידע כלשהו שהם זקוקים לו לפני קבלת החלטה על ביצוע ההתקשרות.
ניטור שוטף של תנועת הגולשים באתר תלמד אתכם גם האם ישנם חסמים כלשהם שמונעים מן הגולשים לבצע רכישה, האם חווית המשתמש שמסופקת להם היא איכותית, אילו ערוצי שיווק מייצרים תנועת גולשים איכותית יותר לאתר, ומהם השיפורים שנדרש להטמיע באתר על מנת לשפר את ההמרות.

סיבה מספר 6: אתר אינטרנט לעסק מאפשר לכם לצמצם סיכונים

לפעילות עסקית בעולם הדיגיטלי נלווים, כמובן, לא מעט סיכונים, אולם ביחס לפעילות באמצעות סניפים פיסיים, מדובר בסיכונים מופחתים. כאשר בית עסק מנהל סניף פיסי, הוא נדרש בנוסף ללא מעט הוצאות ותקורות נלוות: אגרות למיניהם, תשלומי ארנונה גבוהים, הוצאות על שמירה, מיגון בית העסק, נזקים שונים הנגרמים מאסון טבע, חבלה או נזק בשוגג שנדרם למי מן הסניפים ועוד.

 

רוצים להתחיל לפרסם את העסק שלכם בדיגיטל? רוצים להגדיל את כמות הלקוחות שלכם? השאירו פרטים עכשיו והמומחים של B144 דיגיטל יעזרו לכם >>>

 

פעילות באמצעות אתר אינטרנט בזירת האונליין היא אולי לא פעילות חפה מסיכונים, אבל היא בהחלט מסייעת לבעל העסק לצמצם אותם באופן ניכר.

צוות B144 מציע מגוון חבילות של בניית אתרים לעסקים, פרסום אתרים של עסקים ועוד חבילות המותאמות בדיוק לעסק שלכם.
רוצים לבנות אתר אינטרנט מקצועי שיצליח להביא לכם לקוחות? היכנסו לחבילות בניית האתרים של B144 דיגיטל והתחילו לעצב את האתר החדש שלכם.

 

על כותב הכתבה: דניאל זריהן >>>


על כותב הכתבה:

דניאל זריהן

דניאל זריהן הוא מומחה לקידום אתרים ושיווק דיגיטלי, ויועץ לקידום עסקים באינטרנט. לדניאל יותר מ-11 שנות ניסיון בתחומי ה-SEO (קידום אורגני) ופרסום בדיגיטל, שבמהלכן קידם באינטרנט מאות עסקים קטנים ובינוניים. B144 החלה בשיתוף פעולה עם דניאל זריהן, במטרה ללמד בעלי עסקים כיצד לקדם את עצמם ברשת.

B144 עסקים
פתרונות פרסום דיגיטליים

כתבות נוספות בנושא
הקמת אתר שיווקי

 דילוג לתוכן