רוצה לפרסם חינם את העסק שלך ב B144? להוספה >

משדרגים את חווית השירות עם WiFi לעסקים

בעולם הנייד כל כך של ימינו, כמעט ואין מקום או מצב שבו אנחנו לא יכולים – או רוצים – להיות מחוברים למחשב. רשתות התקשורת האלחוטיות – WiFi – הפכו מזמן למוצר ביתי של ממש, אבל היתרונות שלהן עצומים גם ובמיוחד בעסקים.

2013-06-26

https://www.b144biz.co.il/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/%d7%99%d7%99%d7%a2%d7%95%d7%a5-%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99/%d7%9e%d7%a9%d7%93%d7%a8%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%aa-%d7%97%d7%95%d7%95%d7%99%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%95%d7%aa-%d7%a2%d7%9d-wifi-%d7%9c%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99%d7%9d/

מאת: | זמן קריאה: 01:48 דק' | יוני 2013 | מערכת B144 דיגיטל |

 • משדרגים את חווית השירות עם WiFi לעסקים

  במה נבדלת רשת אלחוטית לעסקים מרשת אלחוטית רגילה? מה היתרונות שבהתקנת רשת כזו בעסק או בחברה?

  בבואנו לפרוס תקשורת אלחוטית בארגון עלינו לחשוב על לפחות שני קהלי יעד עם צרכים שונים: רשת אלחוטית לעובדים ורשת אלחוטית לאורחים.

  רשת אלחוטית – לעובדים

  הרשת האלחוטית לעובדים מאפשרת להם להיות נגישים עם המחשב הנייד שלהם או עם המכשירים הניידים שלהם סמארטפונים או טאבלטים, מסופונים ניידים וכד ' מכל מקום ולכל מקום בעסק. העובדים יכולים להגיע לישיבה עם המחשב הנייד שלהם, ולהשתמש בו למצגות, להעלאת נתונים ודוחות ועוד ועוד.

  יתרון חשוב של רשת אלחוטית לעסקים הוא בכך שהיא אלחוטית: אין צורך בסלילת קווי תקשורת מכל מקום ולכל מקום. חלוקה חדשה של מרחבי העבודה בעסק, קבלת עובד חדש או העברת עובדים בין חדרים היא עניין טריוויאלי: כל מה שצריך הוא מתג אור ושקע חשמלי.

  ניהול, בקרה ואבטחת מידע

  ברשת אלחוטית עסקית, שלא כמו בהתקנת נתב אלחוטי ברשתות ביתיות, ישנו בקר מרכזי המשמש למנהל הרשת כלי לפיקוח ולניהול הרשת. בקר זה מאפשר הפקת דוחות מרכזיים, חסימה או פתיחת משתמשים לפי זמן או לפי כתובת MAC ובכך לשפר את אבטחת המידע של הרשת האלחוטית בארגון.
  בימינו בעלי עסקים רבים מנהלים רשתות אלחוטיות, דבר שעלול לגרום להתנגשות תדרים והפרעות. תכונות מתקדמות המצויות רק במערכות מתקדמות ועסקיות, כגון Clean Air, Client Link ו-Flex Connect, מספקות לעובדים נגישות איכותית וחווית שימוש משופרת. תכונות אלו מאפשרות ניקוי רעשים ותדרים, מעבר אוטומטי לתדרים אחרים פנויים במידת הצורך וניהול קשר רציף גם כשהסמארטפון עובר לדוגמה, מתחום קליטה אחד לתחום קליטה אחר.

  רשת אלחוטית עסקית לאורחים וללקוחות

  בתי עסק בישראל פונים בעיקר לקהל ישראלי כמובן. אמנם למרבית הקהל הישראלי יש סמארטפון, אבל האם באמצעותו בעל עסק יכול לשלוט על התכנים שיסופקו ללקוח? מה לגבי מסרים שיינתנו ללקוח עם בחירתו ברשת האלחוטית שלך? ואם כבר אנו בוחרים להכניס לקוח לעסק שלנו האם חשוב לנו לאן יגלוש ומה יעשה? האם חשוב לנו כי העסק יישאר בטוח והאורח יגיע רק לאזורים מורשים ברשת?

  לחלקכם יש בוודאי גם אורחים שאינם ישראלים, או אורחים המעדיפים גלישה אלחוטית מטעמי חסכון. גם עבור קהל זה וגם עבור כלל המבקרים בעסק, חווית גלישה איכותית מוכיחה מחקרית כמחזקת את קשר האורח שלך לעסק ולמותג שלך. כיום כאשר איכות ומהירות הגלישה השתפרו בכל מקום בישראל, חשוב לספק לאורחים המגיעים לעסק שלך חוויה נעימה וזו אפשרית במיוחד ברשת אלחוטית מנוהלת ועסקית בה חוויית התקשורת היא רציפה ואמינה.

  לכן בבואנו להקים רשת אלחוטית הן לעובדים והן לאורחים ולמבקרים – מה כדאי לדרוש ולקבל?

  התקנה לאחר סקר

  רשת אלחוטית עסקית היא לא ענין של עוד נתב אלחוטי : מישהו צריך לבוא, לסקור את המקום ולאתר את כל הנקודות המתות והנקודות הרגישות בחלל החברה. רצוי להגדיר טווח קליטה ושימוש, כדי למנוע 'חטיפה ' של הרשת ופריצה שלה מרחוק.

  דף נחיתה ממותג

  דף זה הוא מעין 'שער ' או דף תדמית שמופיע בעת ההתחברות הראשונה לרשת האלחוטית. זהו כרטיס ביקור מצוין ללקוחות שמגיעים לעסק או בפני אורחים שמשתמשים ברשת האלחוטית שלך. ספק טוב של שרות WiFi לעסקים יוכל לתת לך מנגנון להחלפת מסרים ומודעות שכאלה, כחלק מהעסקה.

  ניהול ממוקד מא ' עד ת '

  שירות, תמיכה, תחזוקה ואחריות . מקום אחד שאליו אתה יכול לפנות לפתרון תקלה, לשדרוג או לכל עניין אחר. חשוב לוודא כי השירות והמחיר כוללים אחריות יצרן והחלפת ציוד באתר לקוח בעת הצורך, כדאי גם לבדוק מהן שעות הפעילות ואם קיים מענה טלפוני בכל שעות היממה.

  כלי ניהול ובקרה

  כמה אנשים השתמשו ברשת? מאיפה ומה הם עשו בה? ודא שאתה יכול לקבל את כל האינפורמציה הזו בממשק גישה נח ויעיל. ניתוח של שימושיות הרשת הוא לא רק עניין סטטיסטי, אלא יש לו משמעויות אבטחה אמיתיות: לא מעט מנגנוני אבטחה פועלים על בסיס זיהוי פעילות חריגה, וגם אם אלה מותקנים בחברה, תמיד טוב שיש עין אנושית, לבקרה נוספת.

 • דילוג לתוכן