טיפים לניהול ערוץ יוטיוב עסקי

ניהול ערוץ פעיל ביוטיוב הוא חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית השיווק

מאת: 
ינואר 2018
זמן קריאה: 01:18 דק'

2018-01-27

https://www.b144biz.co.il/digital-presence/promotional-videos/%d7%98%d7%99%d7%a4%d7%99%d7%9d-%d7%9c%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95%d7%9c-%d7%a2%d7%a8%d7%95%d7%a5-%d7%99%d7%95%d7%98%d7%99%d7%95%d7%91-%d7%a2%d7%a1%d7%a7%d7%99/

כשאנחנו מדברים על פרסום ב"רשתות חברתיות", השתיים הראשונות שיעלו לנו לראש הן ככל הנראה פייסבוק ואינסטגרם. אבל – גם יוטיוב היא פלטפורמה חברתית שיכולה לשפר משמעותית את הנוכחות הדיגיטלית שלכם ברשת. הנה כמה טיפים שיעזרו להפוך את הערוץ שלכם לפצצת רייטינג מתקתקת:

1. אל תפסיקו ליצור

ערוצי היוטיוב הפופולריים ביותר הם גם אלו שמתעדכנים באופן שוטף. האתגר הגדול בהקשר הזה הוא לייצר תכנים מעניינים ואפקטיביים ללא הפסקה. לכן, מומלץ לחשוב על סדרה של תוכניות עם פורמט קבוע שקל לצקת אליו תכנים חדשים בכל פעם, לייצר מדריכים מקצועיים שיעסקו בכל פעם בנושא אחר בתחום שלכם, או לאסוף שאלות מהגולשים ולהפיק 'סשנים' קבועים של תשובות והסברים. מומלץ להקפיד על קצב של לפחות סרטון אחד בשבוע כדי להשיג נוכחות אפקטיבית.

נהלו קשר עם הצופים שלכם

נהלו קשר עם הצופים שלכם (צילום: shutterstock)

2. תתנהגו כמו ברשת חברתית

כפי שכבר ציינו, יוטיוב היא רשת חברתית לכל דבר ואחד הדברים החשובים ביותר בפלטפורמות החברתיות הוא המעורבות והשיח המתמיד עם הגולשים. כשמייצרים סרטונים ליוטיוב, השאיפה היא שכמה שיותר אנשים יגיבו עליהם ויצרו אינטראקציה, ברחבי הרשת וביניכם.

נסו להגיב לכל אחד מהגולשים בהודעה אישית ומותאמת אליו ולא בהודעה אוטומטית שמעתיקים ומדביקים. ככל שתהיו יותר מעורבים, כך גם הגולשים ירצו להמשיך להיחשף אל הערוץ שלכם.

רוצים לייצר סרטון תדמית מנצח? קבלו הצעה משתלמת מהמומחים של B144

3. נצלו את הכלים האפקטיביים של יוטיוב

יוטיוב מאפשרת לכם לייצר בקלות כתוביות לבעלי לקויות שמיעה ולאנשים שמעדיפים לצפות בסרטונים ללא סאונד. הכלי החשוב הזה יעזור להפוך את הסרטונים שלכם לאפקטיביים אפילו יותר ומומלץ שלא לוותר עליו. בנוסף, אתם יכולים להוסיף הערות על גבי הסרטון שעשויות לעזור במאמצי השיווק, אך מומלץ לא להגזים איתן. חשוב גם להוסיף כמה שיותר תגיות שישפרו את ההפצה האורגנית של הסרטון ולנסח כותרת מותאמת למה שאתם מאמינים שאנשים יחפשו כדי להגיע לסרטון.

הוסיפו הערות וקישורים אבל במינון הנכון

הוסיפו הערות וקישורים אבל במינון הנכון (צילום: shutterstock)

4. השקיעו גם בחשבון Google+

לא מעט אנשים כבר הספידו את הרשת החברתית של גוגל שמתקשה להתרומם, אך בגלל שענקית החיפוש שולטת גם ביוטיוב, כל מערכת התגובות בסרטונים מבוססת על פרופילים בגוגל+. לכן, סביר להניח שהצופים בסרטונים שלכם ייחשפו לפרופיל הזה לא מעט. חשוב להשקיע גם בו: להוסיף תמונת פרופיל ותיאור אטרקטיבי של העסק, להעלות אליו פוסטים שיווקיים ולשתף גם בו את כל הסרטונים שלכם. בנוסף, זה יהיה ערוץ שיווקי נוסף שיוצג גם הוא במיקום גבוה בתוצאות החיפוש הקשורות לעסק שלכם.
נכון להיום רשת זו ירדה מהאוויר מאחר וגוגל ראו כי הרשת אינה עובדת כמצופה. הירידה של Google+ הייתה כישלון ושינתה חלק לא קטן בעולמות הפרסום בגוגל.

כתבות נוספות בנושא
סרטוני תדמית

 דילוג לתוכן